ČE O NÁBYTEK Z MASIVU

 

PÉČE O NÁBYTEK Z MASIVU – PODMÍNKY PROSTŘEDÍ.

Stromy během růstu v sobě udržuji velké množství vody, takže když je kácíte, strom může obsahovat více než 50% vody.

Po dokončení výroby nábytku z masivu, bude dřevo stále citlivé vůči vlhkosti a teplotním změnám, protože je to porézní materiál, který reaguje na životní prostředí. Pokud dáte nábytek z masivu  do místnosti s vysokou vlhkosti, nábytek bude absorbovat vodu a může se  rozšiřovat nebo je-li vlhkost vzduchu naopak velmi nízká, bude vysychat a zmenšovat se.

 

Chcete-li zachovat původní vzhled a funkčnost nábytku z masivu, doporučuje se , aby vlhkost byla pod kontrolou. Extrémní změny teploty mohou poškodit výrobky ze dřeva, a proto  doporučujeme aby se teplota v místnosti pohybovala v rozsahu od 12 do 22 stupňů a relativní vlhkost byla 45%-62%. Jakýkoliv dřevěný nábytek vystavený pokročilým změnám teploty a vlhkosti mimo výše uvedený rozsah hodnot pokud se rozšíří, nebo se schne a popraská, nepovažuje se to za kaz ve výrobě.

 

PÉČE O NÁBYTEK Z MASIVU - RADY K ŮDRŽBĚ.

Nábytek z masivu  by neměl být umístěn příliš blízko klimatizace, krbu, topení a zvlhčovače vzduchu. Pod vlivem  přímých slunečných a ultrafialových paprsků barvy mohou blednout, lesk se ztratit a  hladkost povrchu se zhorší a ve většině případů  se objeví vlasové trhliny. Bílý povrch během stárnutí žloutne a když je vystaven přímým slunečním paprskům, tento přirozený proces se může urychlit. Upozorňujeme vás, že veškeré dřevo stárnutím ztmavne, to se ale nepovažuje za vadu kvality. Není dobré dávat příliš horké, nebo příliš studené předměty na nábytek z masivu a používat čisticí prostředky na bázi oleje. Okamžitě setřete skvrny, které se náhodou objevili.

Nechte nábytek z masivu dýchat. Přesouvejte čas od času věci, které stojí na nábytku. Umístíte nábytek z masivu tak, aby se dvířka skříněk snadno otevíraly.

 

PÉČE O NÁBYTEK Z MASIVU – SKLADOVÁNÍ.

Pokud  budete potřebovat někdy uskladnit svůj nábytek z masivu na určitou dobu, nedávejte jej do vlhkého sklepu nebo do horkého podkroví. Vzduch se  musí volně pohybovat kolem a pod nábytkem, takže jej nedávejte příliš blízko ke stěně, nezakrývejte ho takovým způsobem, aby nedýchal.

 

PÉČE O NÁBYTKU Z MASIVU – ČIŠTĚNÍ.

Konvenční čisticí prostředky nejsou vhodné pro nábytek z masivu s povrchovou úpravou na bázi vody. Použijte vlhký hadřík na čištění nábytku , pak ihned všechno utřete suchým hadříkem. Nedovolte, aby se voda nacházela příliš dlouho na povrchu. To může způsobit poškození nábytku.

Pro povrchovou úpravu z včelího vosku používejte pouze suché utěrky a prachovku na nečistoty. Tato úprava není 100% vodotěsná, takže voda nebo jiné tekutiny, které náhodně přišli do kontaktu s povrchem mohou způsobit poškození vzhledu nábytku.

PÉČE O NÁBYTKU Z MASIVU – NÁVOD K POUŽITI.

 

1. Přesouvání nábytku z masivu po bytě se musí provádět velmi opatrně, nejprve vydělejte celý obsah polic, zásuvek, skříněk, atd. Některé kusy nábytku - skříně, postele, atd. se dají přesouvat pouze s předchozím částečným,  nebo úplným rozmontováním (demontáž dvířek, bočnic ), aby nedošlo k poškození nábytku. Před přesouváním těžkých a drahých kusů nábytku je vhodné požádat o bezplatnou konzultaci v naší firmě.

 

2. Montáž nábytku z masivu( skříní, vitrín, kredenců a dalších kusů nábytku ) se musí provádět na rovné podlaze. V případě nerovností podlahy, je nutné použít speciální podložky pro vyrovnání podlahy. Montáž nábytku z masivu provádíme bezplatně s pomocí odborníků naší společnosti. Pokud budete následně přesouvat nábytek v bytě či pokoji, je nutné  neustále dbát na to, aby povrch po kterém nábytek přesouváte  byl rovný v souladu s výše uvedenými pokyny.

 

3. Je nežádoucí, aby se dvířka skříněk a ostatních prvků nacházeli v otevřené poloze bezdůvodně dlouhou dobu. Nepřekračujte povolené číselné údaje úhlu otevření dveří pro všechny druhy skříní,  nočních stolků a jiných kusů nábytku.

 

4. Nepokládejte vlhké (mokré) a horké předměty na povrch nábytku z masivu.

 

5. Prach z povrchu nábytku se dá odstranit pouze suchým a měkkým hadříkem. Není dovoleno utírat prach z nábytku hadrem namočeným ve vodě, oleji, petroleji, líhu a v jiných podobných látkách. Můžete použít leštící prostředky na bázi vosku jako je "Pronto" , ale ne častěji než jednou za měsíc. Čištění nábytku z masivu KTERÝMKOLIV druhém rozpouštědla – JE ZAKÁZÁNO.

 

6. Je potřeba chránit povrch nábytku z masivu od nasáknutí  různých kapalin. V případě potřísnění povrchu nábytku kapalinou je potřeba rychle odstranit kapalinu suchým hadříkem a pak znovu utřít povrch měkkým suchým hadrem.

 

7. Nábytek z masivu by měl být v zimě umístěn  ve vytápěných prostorách. Přípustná teplota je 12 až 22 stupňů Celsia.

 

8. Neumísťujte nábytek z masivu blíže než 1 m od tepelného zdroje (radiátor, krb apod.) a pro zajištění běžné vlhkosti (40 - 60%) používejte odpařovače vody namontované na zdroj tepla, nebo speciální zařízení (zvlhčovače vzduchu).

 

9. Nerozmísťujte nábytek z masivu v místnostech, kde se připravuje jídlo, nebo v koupelně, protože výpary nepříznivě ovlivňují nábytek.

 

10. Je potřeba chránit nábytek z masivu před přímými slunečními paprsky.

 

11. Je nutné chránit nábytek z masivu před nárazy, poškrábáním, a látkami jako jsou barvy a rozpouštědla.

 

POZOR!

Pouze v přísném souladu s výše uvedenými pokyny pro údržbu nábytku z masivu, máte právo spoléhat na záruční dobu nábytku.

 

 

 

 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting